Archiwum kategorii 'Złote medale'
Z których mistrzostw olimpijskich Polacy przywozili najwięcej medali?
2 kwietnia 2019. Kategoria: Srebrne medale, Złote medale. Brak komentarzy.
Korzenie tradycji olimpijskich sięgają oczywiście starożytnej Grecji i odbywających się tam igrzysk. Niemniej jednak, pierwsze nowożytne, międzynarodowe zawody sportowe o tym charakterze odbyły się pod koniec XIX wieku. Pierwsze letnie igrzyska olimpijskie miały miejsce w 1896 roku w Atenach, kolejne zaś (z małymi wyjątkami) odbywają się co cztery lata, podobnie jak młodsze od nich igrzyska zimowe. Jak radzili sobie na nich Polacy? Na których igrzyskach na polskich zawodników posypały się brązowe, srebrne i złote medale? Sprawdź!
Sposoby na pozbycie się części zbiorów – Allegro, Facebook, fora internetowe
28 stycznia 2019. Kategoria: Monety kolekcjonerskie, Polska numizmatyka, Srebrne medale, Srebrne monety, Złote medale, Złote monety. Brak komentarzy.
Numizmatyka jest Twoją pasją, ale zauważyłeś, że kolekcja, którą zebrałeś, stała się zbyt rozległa? A może, poszerzając wiedzę o numizmatach, zdecydowałeś, że części dawnych zbiorów po prostu warto się pozbyć – choćby dlatego, aby zrobić miejsce na nowe okazy? Jeśli tak, zobacz, w jaki sposób możesz dokonać ich sprzedaży. To prostsze niż myślisz. (więcej…)
Czy warto decydować się na zakup numizmatów na raty?
23 stycznia 2019. Kategoria: Monety kolekcjonerskie, Polska numizmatyka, Srebrne medale, Srebrne monety, Złote medale, Złote monety. Brak komentarzy.
Kolekcjonowanie monet to hobby, które dla wielu stało się życiową pasją. Historia, jaką kryją w sobie zarówno złote monety sprzed setek lat, jak i symbolika współcześnie wydawanych numizmatów, mogą pasjonować. Trzeba jednak pamiętać, że numizmatyka może być dość kosztownym hobby. Pytanie więc: czy warto decydować się na to, aby numizmaty kupować na raty? Zobacz „za” i „przeciw”. (więcej…)
Jaki wpływ mają masowe emigracje na numizmatykę?
21 stycznia 2019. Kategoria: Monety kolekcjonerskie, Polska numizmatyka, Srebrne medale, Srebrne monety, Złote medale, Złote monety. Brak komentarzy.
Numizmatyka stanowi hobby, którym zajmuje się wiele osób na całym świecie. Zbieranie cennych monet – zarówno tych obiegowych, jak i kolekcjonerskich – to zajęcie, dzięki któremu można wiele dowiedzieć się o historii i tradycji, a także trendach w sztuce. Co ciekawe, na popularność osiąganą przez poszczególne monety kolekcjonerskie mają wpływ zjawiska takie jak emigracja. Dlaczego tak się dzieje? (więcej…)
Rewers i awers monety – jak wygląda proces projektowania?
19 stycznia 2019. Kategoria: Monety kolekcjonerskie, Polska numizmatyka, Srebrne medale, Srebrne monety, Złote medale, Złote monety. Brak komentarzy.
Monety to przede wszystkim środek płatniczy. Dla wielu osób ich wartość nie kończy się jednak na tej, która wynika z nominału. Te niepozorne złote, srebrne czy wykonane z innego stopu metali krążki niosą za sobą także niezwykły ładunek symboliczny, historyczny i kulturowy. Dzieje się tak między innymi z uwagi na design. Zastanawiasz się, jak są projektowane monety? Oto kilka informacji na ten temat. (więcej…)
Dlaczego warto uwieczniać polskie dzieła sztuki na medalach i monetach?
31 grudnia 2018. Kategoria: Srebrne medale, Srebrne monety, Złote medale, Złote monety. Brak komentarzy.
Polska sztuka to jedno z najważniejszych świadectw naszej tradycji, kultury oraz dorobku intelektualnego. To również część naszej tożsamości kulturowej. Dlatego nieustannie odświeżamy sobie najważniejsze dzieła – zwłaszcza te malarskie. Do świadomości kolejnych pokoleń trafiają pod różnymi postaciami – także jako eleganckie monety i medale. Dlaczego warto je uwieczniać w ten sposób?
Jubileuszowe emisje monet – dlaczego warto je posiadać?
16 listopada 2018. Kategoria: Monety kolekcjonerskie, Złote medale, Złote monety. Brak komentarzy.
Monety jubileuszowe spełniają ważną funkcję, czyli upamiętniają wielkie wydarzenia i rocznice. Mają wymiar sentymentalny i stają się wyjątkową pamiątką nie tylko dla numizmatyków, ale również osób niezwiązanych z kolekcjonerstwem. Złote medale i srebrne medale również są obiektem pożądania pasjonatów numizmatyki, stają się także wyjątkowym pomysłem na prezent.
Polonia na złotym medalu
28 listopada 2017. Kategoria: Złote medale. Brak komentarzy.
Dla Amerykanów jest nią Columbia, dla Francuzów Marianna, Niemców – Germania, my mamy naszą Polonię. Personifikacja społeczeństwa, to motyw, który swoje początki miał w starożytności.. Renesans, przez uwielbienie do antyku, przywrócił modę w na utożsamianie narodu z postacią kobiety. Na cześć naszej ojczyzny, w przededniu 100. Rocznicy odzyskania niepodległości, wybity został ten symboliczny złoty medal z wizerunkiem Polonii. (więcej…)