Numizmatyczne abecadło

Pojęcia numizmatyczne od A do Z

Słynna francuska aktorka na złotej monecie

22 września 2016. Kategoria: Złote monety. Brak komentarzy.

Brigitte Bardot to symbol francuskiej kinematografii lat 50. i 60. XX wieku. Była nie tylko wybitną aktorką XX wieku, ale także modelką i piosenkarką. Przeszła do historii jako europejska odpowiedź na Marylin Monroe. Jej wizerunek gościł na ekranach światowych kin przy okazji wielkich produkcji filmowych. Obecnie można go podziwiać również na złotej monecie, dostępnej dla kolekcjonerów w Skarbnicy Narodowej. Limitacja numizmatu została ograniczona do zaledwie 5000 sztuk na świecie.

Gwiazda Hollywood na złotej monecie

Moneta została wybita z najczystszego złota, próby 999,9/1000. Nowatorski projekt rewersu przedstawia barwny wizerunek Brigitte Bardot, naniesiony na złotą monetę za pomocą techniki tampondruku. Na awersie natomiast znajduje się portret królowej Elżbiety II z profilu.

Skarbnica Narodowa Brigitte Bardot

Zobacz więcej złotych monet: https://www.skarbnicanarodowa.pl/zloto/zlote-monety

Brigitte Bardot

Matka Brigitte zachęciła urodziwą córkę, aby ta zainteresowała się kształceniem muzycznym i tanecznym, co też szybko uczyniła. Jako 15-latka zdobiła już strony francuskiego pisma „Elle”, a trzy lata później zadebiutowała filmem „Wioska w Normandii”. Jej kariera nabrała rozpędu dzięki roli w filmie „I Bóg stworzył kobietę”. Kolejnym ważnym krokiem była amerykańska produkcja u boku Kirka Douglasa pt. „Ich wielka miłość”. Dzięki tej roli popularność Brigitte za oceanem rosła w siłę a w rezultacie aktorka stałą się symbolem kobiecości na całym świecie.

Autentyczność oraz czystość kruszcu monety z wizerunkiem Brigitte Bardot potwierdza dołączony do przesyłki oryginalny Certyfikat. Do efektownej i bezpiecznej ekspozycji numizmatu przeznaczone jest pudełko kolekcjonerskie.

*****

Skarbnica Narodowa w mediach społecznościowych – kliknij i dowiedz się więcej:

1436967768_facebook_circle_color1436967784_google_circle_color1436967776_twitter_circle_color1443625035_Pinterstt

Tagi: , , , , ,