Numizmatyczne abecadło

Pojęcia numizmatyczne od A do Z

Dlaczego złote monety świetnie sprawdzą się jako prezent na chrzciny?

15 listopada 2017. Kategoria: Złote monety. Brak komentarzy.

Pierwszy sakrament stanowi bardzo doniosłą chwilę w życiu dziecka, ponieważ zazwyczaj odbywa się w wieku niemowlęcym i nie posiadamy z tej okazji żadnych wspomnień. Tym bardziej prezent wręczony z okazji chrztu powinien charakteryzować się trwałością i zachować wartość sentymentalną, nawet przez całe życie obdarowanej osoby. Złote monety dostępne na stronie Skarbnicanarodowa.pl doskonale spełniają ten warunek.

Charakterystyka prezentów na chrzest

Prezent wręczony z okazji chrztu powinien doskonale wpisywać się w doniosły charakter tej ważnej uroczystości. Idealny upominek musi stanowić pamiątkę na lata, a więc cechować się trwałością, solidnością i eleganckim wykonaniem. W porównaniu do innych okazji w życiu niemowlaka i małego dziecka, takich jak urodziny, z okazji chrztu nie wypada wręczać dziecku zabawek, chyba że stanowią one jedynie uzupełnienie w stosunku do głównego upominku.

Bardzo popularnym prezentem wręczanym dzieciom na chrzest jest więc biżuteria wykonana z metali szlachetnych, w tym również medaliki z Matką Boską lub wizerunkami świętych. Należy jednak pamiętać, że łańcuszek z medalikiem to prezenty wręczane przede wszystkim przez rodziców chrzestnych, dlatego pozostali goście i członkowie rodziny mogą śmiało poszukać innych pomysłów, które wpiszą się w podniosły charakter lub symbolikę uroczystości.

Nie masz pomysłu co kupić na chrzest? Złote monety są idealnym rozwiązaniem

W tym kontekście, jako jedna z najlepszych koncepcji na prezent z okazji chrztu, świetnie wypadają złote monety. Kruszec, z którego są wykonane, sam w sobie oznacza prestiż. Złoto wręcz uznaje się za symbol królewskiego pochodzenia – dlatego było jednym z podarków dla nowo narodzonego Chrystusa przyniesionym przez trzech króli.  Ponadto najróżnorodniejsze motywy na awersach i rewersach złotych monet – postaci, miejsca i wydarzenia, dają nieograniczone możliwości wyboru  symboliki odpowiedniej dla obdarowywanego.

Wiele numizmatów ma również charakter związany z religią. Wśród nich znajdziemy między innymi emitowane z okazji rocznic ważnych dla katolików wydarzeń. Inne przedstawiają postacie świętych. Wybór złotych monet, jako prezentu na chrzciny ma jeszcze jedną zaletę. Być może w przyszłości obdarowana nimi osoba zostanie dzięki temu pasjonatem numizmatyki i w ten sposób odnajdzie swoje hobby, a pierwszy egzemplarz na zawsze pozostanie w jej pamięci, wiążąc się z ogromnym sentymentem.

Doskonałe prezenty na Skarbnicanarodowa.pl

Skarbnica Narodowa Fatima złota moneta

Zobacz więcej złotych monethttps://www.skarbnicanarodowa.pl/zloto/zlote-monety

Na stronie Skarbnicanarodowa.pl udostępniamy naszym klientom wiele interesujących numizmatów, w tym złotych monet, które będą świetnym prezentem z okazji chrztu. Wśród monet z różnych części świata, znajdą się zarówno emisje o charakterze religijnym, np. oficjalna złota moneta wybita z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich, jak również liczne egzemplarze z polskimi motywami: Janem Pawłem II, Józefem Piłsudskim, bohaterską sanitariuszką żołnierzy wyklętych Danutą Siedzikówną i in. Wszystkie zostały zebrane przez Skarbnicę Narodową.

W naszym zbiorze nie brakuje także monet o symbolice religijnej, co świetnie współgra z okazją chrztu. Należą do nich między innymi numizmaty upamiętniające Matkę Teresę z Kalkuty, setną rocznicę objawień w Fatimie, czy też zainspirowany XVI-wiecznym obrazem, wizerunek Chrystusa Zmartwychwstałego. Jako miłośnicy numizmatyki liczymy, że prezent zostanie w przyszłości doceniony przez osobę, która została nim obdarowana, a być może przyczyni się do rozwoju pasji kolekcjonerskiej.

*****

Skarbnica Narodowa w mediach społecznościowych – kliknij i dowiedz się więcej:

1436967768_facebook_circle_color1436967784_google_circle_color1436967776_twitter_circle_color1443625035_Pinterstt

Tagi: , , , , ,