Numizmatyczne abecadło

Pojęcia numizmatyczne od A do Z

W jaki sposób pozyskać złote monety do swojej kolekcji?

21 lipca 2017. Kategoria: Złote monety. Brak komentarzy.

Wielu miłośników numizmatyki jako perłę w koronie swojej kolekcji traktuje działające na wyobraźnię złote monety. Przedstawiamy klika sprawdzonych sposobów na poszerzenie swojej kolekcji o nowe interesujące egzemplarze o ciekawych walorach kolekcjonerskich.

Aukcje złotych monet

Jeśli kolekcjonera szczególnie interesują złote monety o wartości historycznej, które często bywają relatywnie trudno dostępne, jednym ze sposobów na ich zdobycie jest udział w aukcjach. Polska numizmatyka przeżywa obecnie swój renesans, dlatego licytacje odbywają się regularnie w wielu rodzimych miastach.

Skarbnica Narodowa

Zobacz więcej złotych monet: https://www.skarbnicanarodowa.pl/zloto/zlote-monety

Wymiana z innymi pasjonatami numizmatyki

Rosnące zainteresowanie numizmatyką sprawia, że praktycznie w każdym polskim mieście kolekcjonerzy mają szansę spotkać się z osobami, z którymi dzielą wspólną pasję. Spotkania numizmatyczne odbywają się w naszym kraju regularnie. To okazja nie tylko do interesujących rozmów, wymiany doświadczeń, ale również do wymiany egzemplarzy pomiędzy kolekcjonerami. W końcu zdublowany w zbiorze numizmat warto wymienić na nowy egzemplarz, który ją wzbogaci.

Skarbnica Narodowa

Zobacz więcej złotych monet: https://www.skarbnicanarodowa.pl/zloto/zlote-monety

Skarbnica Narodowa – zagraniczne złote monety w zasięgu ręki

Polacy to naród, który zaznacza swoją obecność praktycznie na całym świecie. Nie musimy jednak zdobywać zagranicznych numizmatów dzięki wsparciu znajomych lub członków rodziny mieszkających poza granicami. Zagranicznych złotych monet nie brakuje bowiem w Skarbnicy Narodowej, która często udostępnia emisje z ponad 50 krajów, między innymi tak znanych mennic i emitentów jak Brytyjska Mennica Królewska, Kanadyjska Mennica Królewska, Francuska Mennica Państwowa, Mennica Norweska, Mennica Fińska czy Australijska Mennica w Perth.

Skarbnica Narodowa

Zobacz więcej złotych monet: https://www.skarbnicanarodowa.pl/zloto/zlote-monety

Złote monety na targach staroci oraz w antykwariatach

Ciekawe złote monety można również znaleźć na własną rękę. Bywają one dostępne w miejscach takich jak antykwariaty, a nawet targi staroci. Należy jednak pamiętać, że jest metoda przeznaczona dla kolekcjonerów bardziej zaawansowanych i dysponujących szeroką wiedzą pozwalającą odróżnić wartościowe egzemplarze.

*****

Skarbnica Narodowa w mediach społecznościowych – kliknij i dowiedz się więcej:

1436967768_facebook_circle_color1436967784_google_circle_color1436967776_twitter_circle_color1443625035_Pinterstt

Tagi: , , ,