Numizmatyczne abecadło

Pojęcia numizmatyczne od A do Z

Światowa premiera w Skarbnicy Narodowej – po raz pierwszy w historii zegarek z polską monetą w tarczy

5 października 2016. Kategoria: Polska numizmatyka. Brak komentarzy.

Z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Skarbnica Narodowa przygotowała unikatowe dzieło. Po raz pierwszy w historii polska moneta będzie zdobiła tarczę kolekcjonerskiego zegarka tworząc niepowtarzalne połączenie dwóch sztuk: jubilerskiej i numizmatycznej.

Skarbnica Narodowa Piłsudski

Zobacz więcej biżuterii: https://www.skarbnicanarodowa.pl/bizuteria

Już za dwa lata świętować będziemy okrągłą, setną rocznicę wkroczenia Marszałka Józefa Piłsudskiego do Warszawy – momentu, który zapisał się na kartach historii jako długo wyczekiwany koniec niewoli polskiego narodu. Zegarek tworzony z tej okazji w wyjątkowy sposób nawiązuje do tych szczególnych wydarzeń. Moneta wykorzystana do tego niezwykłego projektu to srebrna dziesięciozłotówka z okresu II Rzeczpospolitej. Wypukła powierzchnia awersu, dodatkowo uszlachetniona złotem przedstawia wizerunek Marszałka, stanowiącego symbol odzyskania przez Polskę niepodległości.

Twórcy z firmy Mintwatch, słynącej z niebanalnych projektów postarali się, aby cały zegarek był wyjątkowy. Zdecydowali się na szczególne rozwiązanie – zabezpieczenie tyłu zegarka mineralnym szkłem, sprawia, że widoczny jest także równie kunsztowny rewers monety. Widnieje na niej majestatycznie ukazany orzeł w koronie. Szwajcarski mechanizm kwarcowy znajduje się więc pomiędzy dwiema częściami zaledwie 3-milimetrowej monety, przeciętej z chirurgiczną wręcz precyzją.

Skarbnica Narodowa Zegarek

Zobacz więcej biżuterii: https://www.skarbnicanarodowa.pl/bizuteria

Zegarek został wykonany z dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół. Koperta ze stali nierdzewnej została uszlachetniona złotem, a wskazówki szwajcarskiego mechanizmu są platerowane srebrem i złotem. Każdy kolekcjonerski zegarek posiada także indywidualną numerację. Dopełnienie całości stanowi elegancki pasek z włoskiej skóry.

O wyjątkowości zegarka stanowi także fakt, iż na całym świecie powstało jedynie 500 egzemplarzy, dostępnych wyłącznie w Skarbnicy Narodowej.

*****

Skarbnica Narodowa w mediach społecznościowych – kliknij i dowiedz się więcej:

1436967768_facebook_circle_color1436967784_google_circle_color1436967776_twitter_circle_color1443625035_Pinterstt

Tagi: , , , , ,