Numizmatyczne abecadło

Pojęcia numizmatyczne od A do Z

Numizmat jako prezent na Dzień Kobiet – jaki wybrać?

6 lutego 2019. Kategoria: Monety kolekcjonerskie, Numizmatyka. Brak komentarzy.

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, które wymaga specjalnej oprawy. 8 marca warto wręczyć prezent wszystkim kobietom w swoim otoczeniu. Co sprawdzi się jako upominek? Jeśli chcesz wyjść poza konwencję i schematy, pomyśl o nietuzinkowym rozwiązaniu. Dostarczy Ci go numizmatyka polska. Rozmaite stylowe srebrne medale czy złote monety mogą stanowić idealny prezent na tę okazję. Zobacz, jak wybrać.

Choć na pierwszy rzut oka wydawać się może, że zakup numizmatu na prezent z okazji Dnia Kobiet jest dość… nietuzinkową decyzją, w rzeczywistości będzie to bardzo udany upominek. Dlaczego? Zarówno złote i srebrne monety, jak i rozmaite medale okolicznościowe niosą za sobą wyjątkową wartość symboliczną. Wystarczy przyjrzeć się temu, jak ciekawe małe dzieła sztuki znajdują się w gamie monet kolekcjonerskich i historycznych, by szybko odszukać taki numizmat, który tematycznie pasuje do zainteresowań przyszłej obdarowanej. Jak zatem wybrać ten idealny?

Krok 1: określ zainteresowania kobiety, której chcesz zrobić prezent

Dla kogo ma być przeznaczony numizmat? Dla pasjonatki historii i dawnych tradycji? Jeśli tak, to z jakiego okresu – dwudziestolecie międzywojenne, a może czasy starożytne? A może dla kobiety, która interesuje się sztuką, sportem, muzyką? Również i taką symbolikę mogą nieść za sobą monety kolekcjonerskie. Coś ciekawego znajdzie się również dla pań, w których życiu ogromną rolę odgrywa religia lub astrologia. Już widzisz pomysł na prezent z okazji Dnia Kobiet?

Krok 2: przyjrzyj się ofercie sprawdzonego dystrybutora

Numizmatyka cieszy się w ostatnich latach niezwykłą popularnością. Ma to swoje dobre, jak i złe strony. Do grona „minusów” zalicza się fakt, iż rynek coraz częściej „psują” podróbki oraz numizmaty wątpliwej jakości. Możesz je znaleźć na przykład na dalekowschodnich serwisach sprzedażowych. I choć dostępne tam do kupienia srebrne czy złote monety oraz i inne numizmaty są wyjątkowo niedrogie, najczęściej… jakością znacznie odstają od oczekiwań. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po ofertę sprawdzonego, polskiego dystrybutora monet – takiego, który współpracuje bezpośrednio z mennicami. To w takich miejscach kupisz unikatowy, oryginalny numizmat o wysokiej wartości artystycznej i sentymentalnej.

Krok 3: zamów z odpowiednim wyprzedzeniem

Stylowe złote medale czy monety możesz zamówić online. Aby jednak mieć pewność, że dotrą do Ciebie na czas, zamów je z co najmniej kilku- lub kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Wówczas zyskasz gwarancję, że listonosz lub kurier dostarczy Twoją przesyłkę na czas.

A co wybrać? Oto kilka ciekawych monet i medali, które mogą się spodobać obdarowanej. Interesująco prezentują się np.:

  • monety z wysokiej próby srebra z wybitymi znakami zodiaku, które są dodatkowo ozdabiane kryształkami Swarovskiego – wybierz tę odpowiadającej astrologicznej charakterystyce obdarowywanej pani,
  • monety z reprodukcjami dzieł sztuki w kolorze – na najciekawszych egzemplarzach znajdują się reprodukcje obrazów polskich malarzy np. Matejki czy Wyspiańskiego, jak też mistrzów światowej sławy jak Francisco Goia czy Leonardo Da Vinci.
  • unikalne, autentyczne monety tybetańskie – o ciekawym wzornictwie i bogatej historii,
  • pamiątkowe monety z różnych zakątków świata,
  • eleganckie medale z wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem.

To oczywiście tylko kilka spośród wielu propozycji. Przyjrzyj się im dokładnie i zamów to, co najlepiej wpisze się w osobowość wyjątkowej kobiety, której chcesz zrobić nietypowy prezent na 8 marca.